پیشنهاد برای افزایش بازدید کنندگان سایت یا وبلاگ شما

برای افزایش بازدید کنندگان سایت یا وبلاگ شما، پیشنهاد می کنیم: 

۱- پله پله حرکت کنید

هیچ سایت، وبلاگ، مرجع و… از همان ابتدا کامل نبوده و نیست. هر پیشرفتی هم در یک بازه ی زمانی صورت می گیرد. پس باید بدانید از همان ابتدا نمی توانید چندین پله صعود کنید. بنابراین، پله پله جلو بروید.

۲- محدود باشید و ایده های نو داشته باشید

سعی کنید روی یک یا حداکثر چند موضوع مشخص که تخصص دارید، فعالیت کنید. زیرا:

الف: سایت های بسیار زیاد و بزرگی نظیر آفتاب، نیکصالحی، ایران بیست، لنز، بالاترین و… هستند که در زمینه های بسیار گسترده و متعدد فعالیت می کنند.

ب: ایده ی جدیدی نیست. چرا که خیلی ها سعی کردند وارد این عرصه شوند و عده ای موفق شدند و نیز عده ای ناکام ماندند.

به علاوه سعی کنید مضوعی که در آن فعالیت می کنید، نو باشد و ابتکار داشته باشد. مثلا سایت فیفاآنلاین (لینک تصییح شد!) اولین سایتی هست در ایران که مسابقات آنلاین فیفا به صورت آنلاین و کاملا رایگان برگزار می کند و مسلما طرفداران زیادی کسب خواهد کرد.

۳- اول خدمت و بعد منافع

انتظار نداشته باشید که از همان ابتدا بتوانید از طریق سایتتان در آمد کسب کنید. قبل از آن می بایست خدمات خوب ارائه دهید و اعتبار کسب کنید. بعده ها از طریق تبلیغات، ارائه ی سرویس های غیر رایگان و… می توانید درآمد کسب کنید.

۴- مطالب سایت ها و وبلاگ های دیگر را به هیچ وجه کپی نکنید

اگر مطالب سایت ها و وبلاگ های بزرگ را کپی کنید، اکثر بازدید کنندگانی که از سایت شما دیدن می کنند، متوجه این موضوع خواهند شد و اعتبار سایت شما زیر سوال خواهد رفت.
جدای از آن کار خوبی نیست. دقیقا شبیه دزدی است و دزدی بر خلاف قانون می باشد.
نکته: اگر می خواهید یکی از مطالب سایتی را کپی کنید، حتما از صاحب امتیاز آن مطلب اجازه گرفته یا لینک منبع را قرار دهید.

به عنوان مثال بنده می خواستم یکی از کدهای معرفی شده از سایت جاوا اسکریپت ایران را معرفی کنم. با آقای داوود میرزایی مدیریت محترم سایت جاوااسکریپت ایران، تماس گرفتم و در جریان گذاشتمشان. سپس بعد از کسب اجازه از ایشان، نسبت به معرفی آن کد در سایت ایران جاوا اقدام کردم.

۵- قالب ساده، سبک و در عین حال زیبا داشته باشید

با توجه به سرعت کم اینترنت در ایران، سعی کنید قالب ساده و در عین حال زیبا و سبک برای سایت یا وبلاگ خود در نظر بگیرید.

۶- نوشته ها و محتوا جزء مهمترین رکن ها هستند

سعی کنید در نوشته های خود خلاقیت به کار ببرید. مثلا: رنگ آمیزی، پاراگراف بندی، فونت و قرار دادن عکس خیلی می توانند تاثیر گذار باشد.

یک پیشنهاد: از فونت Tahoma و سایز ۱۰ استفاده کنید (مانند همین نوشته ها). رنگ نوشته را هم با توجه به قالب انتخاب کنید و توجه داشته باشید که رنگ نوشته باید ملایم باشد و چشم را آزار ندهد.

یک لینک کمکی برای این مورد

۷- منظم به روز رسانی کنید

لازم نیست در هر روز کلی مطلب در سایت/وبلاگتان معرفی کنید!!! عده ای هستند که روزانه بیشتر از پنج مطلب در سایت خود معرفی می کنند و گاهی اوقات پیش می آید که تا مدت چند هفته خبری از مطالب جدید در سایتشان نیست!

سایت ایران جاوا با میانگین هر ۵ روز یک مطلب، به روز رسانی می شود.
و نکته ی مهم تر این که این مسئله یکی از مهمترین معیار ها در موتور های جستجو نظیر گوگل و… هست.

۸- صفحه ی اول سایت/وبلاگ شما، می بایست خودش یک نوع یک نقشه ی دسترسی باشد

به صفحه ی اول سایت ایران جاوا (اینجا) نگاهی بیندازید. اگر دقت کنید می بینید که تقریبا به تمامی قسمت های مهم سایت لینک داده شده است و این مسئله هم در موتور های جستجو خیلی مهم است. در صورت امکان نیز می توانید یک نقشه ی سایت درست کرده و آن را به جستجوگر ها معرفی کنید.

۹- موتور های جستجو، مهمترین عامل افزاریش بازدید کننده

اگر اغراق نکرده باشیم، چیزی حدود ۸۵ درصد بازدید کنندگان سایت، از طریق موتور های جستجو به سایت راه میابند.

برای بهینه سازی سایت خود در جستجوگر ها از مواردی که قبل توضیح داده شد کمک بگیرید.

۱۰- تبادل لینک و تبادل بنر هم می تواند مفید باشد

نزدیک به ۱۰ درصد بازدید کنندگان ایران جاوا از طریق تبادل لینک و تبادل بنر است. اینجا جا دارد از تمامی کسانی که ما را لینک کردند سپاس گذاری کنیم.

نکته ی بسیار بسیار بسیار بسیار مهم: از قرار دادن لینک های دروغ و مجهول مانند: عکس های +۱۸ ، عکس های تماشایی از فلان بازیگر ، شما نیاتو سنت کمه و… استفاده نکنید. زیرا در این صورت بازدید کنندگان موقت و غیر واقعی خواهید داشت و فقط شماره ی بازدید کنندگان سایتتان افزایش خواهد یافت.

۱۱- به بازدیدکنندگان سایتتان احترام بگذارید و به درخواست هایشان پاسخ دهید.

در طی این مدت مهمترین بخشی که مورد تمرکز قرار دادیم، توجه به بازدید کنندگان سایتمان هست. سعی کردیم تا جایی که امکان دارد نیازشان را بر آورده کرده و به سوالاتشان پاسخ دهیم.

۱۲- از سایت های همکار خود حمایت کرده و با آن ها همکاری کنید

از سایت های همکار خود حمایت کرده و با آن ها همکاری کنید. زیرا قصد شما خدمت به کاربران است، نه کمرنگ کردن سایتی مشابه. (توجه داشته باشید که منکر نمی شویم، رقابت خوب نیست. اتفاقا در پیشرفت سریعتر می تواند خیلی موثر باشد.)

۱۳- برای کاربران و بازدید کنندگانتان محدودیت در نظر نگیرید

نظرات بازدید کنندگانتان را فیلتر یا حذف یا ویرایش نکنید. بخش نظرات متعلق به آن هاست و بگذارید هر آنچه که می خواهند بنویسند.

نکته: برخی نظرات را می بایست حذف کرد. به عنوان مثال چند وقت پیش یک فرد نا محترمی تشریف آورده بودند و هر چه فحش بود در بخش نظرات به زمین و زمان کشیده بودند!!!! من هم بلافاصله اسپمشان کردم.

۱۴- از سایت/وبلاگتان نسخه ی پشتیبان تهیه کنید

از سایت/وبلاگتان نسخه ی پشتیبان تهیه کنید تا اگر روزی به هر دلیلی اطلاعات حذف شد، اعتبار شما زیر سوال نرود.

۱۵- ببینید بازدید کنندگان چه می خواهند

با اجرای نظرسنجی های مختلف، نیاز بازدید کنندگانتان را بسنجید و با توجه به خواسته ی آن ها فعالیت خود را تنظیم کنید

Share