ازکجا شروع به یاد گیری SEO بکنیم؟

خب! پاسخ دادن به این سوال کمی تا قسمتی مشکله! در این آشفته بازار اطلاعات و تکنولوژیهایی که روز به روزبه تعدادشون و پیچیدگیهاشون افزورده میشه اگه یه کم آدم دیر بجنبه می بینه که از قافله خیلی عقب مونده. شما یهوبسایتی دارید که می خواین اونو معرفیش کنین و اولین و ارزانترین چیزی که به ذهنتون میرسه اینه که ازموتورهای جستجوگر ترافیک بگیرین و سایتتون رو تو این موتورها بکشین بالا و این مستلزم اینه که شما با تکنیکهاو ابزارهای لازم برای این کار آشنائی داشته باشین. ما تو اصطلاح خودمون به مجموعه کارهایی که یه وبمسترانجام میده تا رتبه سایتش رو تو موتورهای جستجو ببره بالا، سئو یا SEO میگیم. SEO مخفف کلمه

Search Engine Optimizati هست که امروزه هر شرکت یا موسسه ای که میخواد مشتریهای خوب وپایاداری از موتورهای جستجوگر بگیره باید در زمینه SEO فعالیت بکنه.

هرچی میگذره SEO هم سختتر میشه. رقابت زیاد و همچنین تغییر در الگوریتم موتورهای جستجوگر وهوشمندتر شدن آنها، این حرفه رو تبدیل به یک هنر کرده تا یه سری فرمولهای ریاضیک و مهندسی. بعضیها، برایاینکه ترافیک بگیرن، یه سری ایبوک درست میکنن و اونها رو رایگان منتشر می کنن و داخل ایبوک هاشون بطورضمنی و خیلی ماهرانه سرویسها و یا محصولات خودشون رو تبلیغ می کنن. بعضیها میان فروم راه میندازن وهمین طور بگیر برو جلو!

خب حالا که چی! ما که می خوایم SEO یاد بگیریم باید از کجا شروع کنیم؟ و چه منابعی رو مطالعه کنیم؟ منسعی کردم تا اونجائی که ممکن است لیست کاملی از منابع و روشهایی که شما رو در یادگیری این حرفه کمک میکنه رو تو این مقاله ذکر کنم. باقیش رو می ذارم به عهده خودتون!

کتابهای سئو – SEO Books

فکر کنم بهترین جایی که میتوان شروع به یادگیری سئو کرد، استفاده از کتابهایی هست که در این زمینه وجوددارد. مزیتی که کتاب نسبت به سایر روشهای یادگیری داره اینه که مطالب در داخل کتابها طبقه بندی شده و شمااگه بعدآ به مشکلی در زمینه SEO خوردید میتونید براحتی به بخش مربوطه در داخل کتاب مراجعه کرده ومطلب مورد نظر رو مطالعه کنید. ولی از آنجائیکه سئو دائما در حال تغییر هست و هر روز تکنیکها و متد هایجدیدی بوجود می آید، کتابهای سئو نیز تاریخ مصرف پیدا می کنند و ممکن است کتابی که در سال ۲۰۰۵ نوشتهشده دیگه در سال ۲۰۰۸ کارائی نداشته باشه. بعضی از منتشران کتابهای الکترونیکی سئو، مطالب کتابهای خودرا بروز می کنند و ویرایشهای جدیدتری از کتابهای خود را بمرور زمان منتشر می کنند که توصیه میشه که حتماآخرین نسخه کتاب مطالعه بشه.

Share